CORDICEPS Капсули за зајакнување на имунитет, IMUNOMODULATOR, 100 капсули

Наша цена: 3.810 ден

Со попуст: 3543 ден

Цената со попуст ќе ја добиете изразена на вкупната сума, на крајот на нарачката.

Начини на плаќање

Најдобриот КОРДИЦЕПС на светскиот пазар!

Содржи 100% Cordyceps Sinesnsis

  • Кордицепсот го подобрува имунолошкиот систем на организмот,
  • ја зајакнува отпорноста на разни патогени бактерии и други микроорганизми,
  • го зголемува адаптивниот капацитет на телото, има антиоксидантна активност
  • го спречува процесот на стареење, а исто така ги хармонизира метаболичките процеси.
  • Кордицепсот има корисен ефект врз нервниот, ендокриниот, респираторниот и репродуктивниот систем,
  • има антиаритмички и антихипертензивни ефекти,
  • ја намалува содржината на холестерол, ја подобрува микроциркулацијата и го спречува формирањето на тромб.
  • Има изразен терапевтски ефект кај болести на срцето, белите дробови, црниот дроб, бубрезите, мозокот, го спречува стареењето на организмот.

Секое шише содржи 100 капсули предвидени за 50 дена непрекината консумација.

Категорија Ознаки: ,

Опис

Доколку ни се јавите пред секоја нарачка ќе добиете посебни поволности – шема за пиење на суплементите според Вашата дијагноза а изготвена во консултација со наш доктор! Тел: 078/ 363 – 414

ОПИССОСТАВ

Cordyceps Synensis има долга историја на примена во кинеската медицина. Ова е вид гaба, која во период од  стотици години е многу користена во Кина, заради нејните релаксирачки и адаптогенни својства. Последните научни истражувања на Кордицепс, ги докажуваат неговиот широк спектар од биолошки дејства.Ги стимулира природните одбрани на телото, функциите на телото и општото добро. Cordyceps Synensis го храни телото, ја подобрува физичката состојба, издржливоста и го намалува заморот. Утврдено е дека Кордицепс ги зголемува спортските перформанси. TIENS го произведува овој извонреден додаток користејќи високо напредна биотехнологија и истовремено ја зачувува природната содржина на препаратот.

Нето содржина: 59,5 g (100 капсули x 595 mg).

Состав: Кордицепс мицелиум во прав 500 mg (Cordyceps sinensis) (вклучува природен аденозин – 0,15% и манитол – 6%), обвивка од тврда капсула: желатин.

Состојки со нутритивен и/или физиолошки ефект:

во 2 капсули во 4 капсули *% NRV
Кордицепс синезис 1000 mg 2000 mg
*%NRV: Референтни вредности за хранливи материи

 

Дополнителни информации

Тежина 0.1 кг
Затвори мени
Почетна
0
Барај
Врати се
×
×

Cart