IKAN cодржи 84 вида сапонини, многу повеќе од жен – шен, го ЈАКНЕ ИМУНИТЕТОТ клетките, животната енергија, дотокот на кислород / 150 капсули

Наша цена: 3.640 ден

Со попуст: 3385 ден

Цената со попуст ќе ја добиете изразена на вкупната сума, на крајот на нарачката.

Начини на плаќање
  • IKAN cодржи 84 вида на сапонини, неколку пати повеќе од жен – шен;
  •  Го подига имунитетот, ги ревитализира клетките, ќе добиете повеќе кислород, го забавува стареењето;
  • Капсулите TIENS IKAN содржат гиностема – источното растението на долговечноста, со моркови и екстракт од зелен чај;
  • Овие состојки работат синергиски и даваат многу придобивки за нашето здравје и убавина;
  • Ги содржат скоро сите витамини, минерали и биолошки активни соединенија кои ја регулираат функцијата на телото на клеточно ниво;
  • Морков во прав, гиностема, зелен чај, полифенол, витамин Ц. Содржи бета-каротин во поголема концентрација од спирулина (88% од содржината на препаратот);
  • помага во намалување на заморот;
  • врши заштита на клетките од оксидативниот стрес;
  • придонесува за правилно функционирање на природната одбрана на телото;

Содржина: 150 капсули

Категорија Ознака:

Опис

Икан ТИЕНС ја комбинира гиностемата – „билка за долговечност“ на Далечниот Исток  со морковот, популарен низ целиот свет. Оваа извонредна комбинација обезбедува голем број на придобивки за нашето здравје од додатокот вклучуваат морков во прав, екстракт од џиогулан лист и зелен чај, како и витамин Ц. Сите состојки се богати со витамини, минерали и биолошки активни соединенија.

Gynostemma ( Gynostemma pentaphyllum ), исто така позната како Jiaogulan, Кинезите ја нарекоа „јужнокинески женшен“. Стотици години Кинезите го користат за про-здравствени својства. Генерално содржи три пати повеќе активни супстанции – сапонини – од женшен, поради што Кинезите имаат тенденција да го опишуваат Џиаогулан како „како женшен, но подобар“.

Главните состојки на Ikan TIENS се: екстракт од gynostemma pentaphyllum, морков во прав и витамин Ц. Gynostemma се користеше во кинеската медицина од долго време. Неговите корисни ефекти произлегуваат од разновидноста на амино киселини (18 аминокиселини од кои 7 неопходни), витамини и минерали. Растението содржи, вклучувајќи калциум, железо, магнезиум, фосфор, калиум, селен и цинк. Следниве растенија беа исто така изолирани растителни стероли: ергостанол, ситостерол, стигмастерол, хондриластерол, флавоноиди: кверцетин, кемферол и рутин. Содржината на флавоноиди варира во зависност од генотипот и околината на растението и се движи од 45 до 123 mg/g растение.

Втората состојка на додатокот, коренот на морковот (Daucus carota) е добро познат по тоа што е богат со провитамин А – каротин, на кој зеленчукот му ја должи својата боја. Оваа состојка е многу позната не само како состојка во исхраната туку и во медицината и е многу честа во додатоците во исхраната. Неговата популарност се должи на фактот дека е извонреден извор на многу природни активни состојки.

Коренот од морков е, слично како и гиностемата, богат со супстанции и елементи неопходни за здравјето, како што се каротеноиди вклучувајќи провитамин А, α- и β-каротин), витамини: Б1, Б2, Б6, Ц, Е, Х, К, ПП, фолна киселина и следните минерали: калиум, фосфор, магнезиум, калциум, железо, натриум, цинк, бакар, манган, селен, кобалт, како и сулфурни соединенија, пектини, инозитол и кумарини.

Состојките на препаратот играат активна улога во многу процеси во организмот и носат голем број на ефекти. Најважните меѓу нив се:

– Калциумот придонесува за нормално згрутчување на крвта, нормален метаболизам што дава енергија, нормална мускулна функција, нормална невротрансмисија, нормална функција на дигестивните ензими, има улога во процесот на клеточната делба и специјализација, потребен е за одржување на нормални коски и заби,

– Железото придонесува за нормален метаболизам што дава енергија, формирање на црвени крвни зрнца и хемоглобин, транспорт на кислород во телото, нормална функција на имунолошкиот систем и намалување на замор и замор,

– Магнезиумот придонесува за намалување на замор и замор, нормален метаболизам што дава енергија, нормално функционирање на нервниот систем, нормална мускулна функција, нормална синтеза на протеини и има улога во процесот на делба на клетките,

– Фосфорот придонесува за нормален метаболизам кој дава енергија, функционирање на клеточните мембрани и одржување на нормални коски,

– Калиумот придонесува за нормално функционирање на нервниот систем и нормална мускулна функција,

– Селенот придонесува за нормална сперматогенеза, функција на имунолошкиот систем, нормална функција на тироидната жлезда и заштита на клетките од оксидативен стрес,

– Цинкот придонесува за нормален киселинско-базен метаболизам, синтеза на ДНК, метаболизам на макронутриенти, метаболизам на масни киселини, метаболизам на витамин А и синтеза на протеини,

– Витаминот Ц придонесува за регенерација на намалената форма на витамин Е енергетски метаболизам, заштита на клетките од оксидативен стрес, нормална функција на имунолошкиот систем, намалување на замор и замор, ја зголемува апсорпцијата на железо, придонесува за одржување на нормалната функција на имунолошкиот систем за време и по интензивни физички вежби,

– Витаминот Б1 придонесува за нормална функција на срцето,

– Витаминот Б2 придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес, намалување на замор и замор и нормално функционирање на нервниот систем,

– Б6 придонесува за нормален метаболизам на протеини и гликоген, метаболизам на хомоцистеин, синтеза на цистеин,

– Витаминот Е придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес,

– Витаминот К придонесува за нормално згрутчување на крвта и одржување на нормални коски,

– Биотинот придонесува за нормален метаболизам кој дава енергија, разединување на нервниот систем, метаболизмот на макронутриенти и мукозните мембрани,

– Ниацин придонесува за нормално функционирање на нервниот систем и придонесува за намалување на замор и замор,

– Фолатите придонесуваат за раст на мајчиното ткиво за време на бременоста, нормална функција на имунолошкиот систем, намалување на заморот и заморот и има улога во процесот на клеточната делба.

Капсули TIENS Ikan (подмладување на клетки) – Multilabel

Дополнителни информации

Тежина 0.1 кг
Нето содржина

56,4 g (150 капсули x 376 mg).

Морков во прав

во 4 капсули: 1050 mg, во 8 капсули: 2100 mg

Екстракт од лист од џиаогулан

во 4 капсули: 90 mg, во 8 капсули:180 mg

- гипенозид

во 4 капсули: 63,5 mg, во 8 капсули: 127 mg

Екстракт од лист од зелен чај

во 4 капсули: 30 mg, во 8 капсули: 60 mg

- полифеноли

во 4 капсули: 27 мg, во 8 капсули: 54 mg

Витамин Ц

во 4 капсули: 24 mg, во 8 капсули: 48 mg

Затвори мени
Почетна
0
Барај
Врати се
×
×

Cart