TIENS – КАЛЦИУМ СО ЛЕЦИТИН

Наша цена: 960 ден

Со попуст: 893 ден

Цената со попуст ќе ја добиете изразена на вкупната сума, на крајот на нарачката.

Начини на плаќање

Формула која комбинира калциум и лецитин, делува позитивно на:

  • Здрави и силни коски и заби;
  • Нормална функција на метаболизмот;
  • важна улога во примарната апсорпција на калциумот од телото;
  • неопходен за нормалната функција на нервниот систем;
  • поддршката на нервната функција и ги подобрува невролошките процеси.
Категорија Ознака:

Опис

Тешко е да се прецени улогата на калциум и лецитин во нашето тело. Кога калциумот се одржува на соодветни нивоа, нашите коски и заби се здрави, а процесите на коагулација на крвта функционираат правилно. За возврат, лецитинот, кој припаѓа на фосфолипидите, е многу важна компонента во нашето тело. Фосфолипидите се главните структурни и функционални елементи на сите клеточни мембрани и мембранските структури на интрацелуларните органели. Како што велат многу истражувачи, лецитинот поддржува многу метаболички процеси кои се случуваат во нашето тело. Структурата на лецитин вклучува холин (група Б), што е клучен елемент во производството на ацетилхолин. Холин придонесува за одржување на нормалната хепатална функција, што придонесува за нормален метаболизам на хомоцистеин и липиди.

За да помогне во проблемот со концентрацијата, TIENS создаде додаток кој лесно ги комбинира сварливите калциумови соединенија и лецитин.

Производот содржи органски калциум во прав (за да дознаете повеќе за придобивките и високата апсорпција на калциум во оваа форма, ве молиме прочитајте: TIENS Супер Калцуим во прав).

Втората состојка на додатокот, лецитин, се содржи во секоја клетка на телото, особено како компонента на клеточните мембрани. Иако е присутна во речиси секоја клетка на телото, количината на лецитин варира помеѓу органите.

Додатокот, исто така, содржи таурин. Таурин е органско соединение од групата на амино киселини. Таа е присутна во клетките на многу ткива и игра важна улога во многу физиолошки процеси на различни органи. Најголемата количина е содржана во мозокот (во шишката и хипофизата), мрежницата, срцето, мускулите и жолчката.Во човечкото тело, тауринот се формира во присуство на амино киселини кои содржат сулфур: цистеин и метионин, па кога нивната количина во телото е исцрпена, може да се спречи производство на таурин.

Друга состојка на додатокот е фолна киселина. Фолната киселина придонесува за нормалното формирање на крв, нормалните психолошки функции и намалување на заморот и исцрпеноста. Производот, исто така, содржи витамин Б1 и витамин Б12, кои придонесуваат за нормална ментална функција и нормален енергетски метаболизам. Витаминот Ц ја одржува нормалната функција на имунолошкиот систем за време и по интензивна физичка активност. Исто така, придонесува за нормално формирање на колаген, што е клучно за правилното функционирање на крвните садови, коските, кожата, забите, ‘рскавицата и непцата.

Предности на производот:
Состојките на препаратот имаат широк опсег на дејство:
– Калциумот придонесува за нормална невротрансмисија, обезбедува здраво функционирање на мускулите, придонесува за процесите на правилно згрутчување на крвта и соодветен енергетски метаболизам.
– Витамин Б1 и витамин Б12 придонесуваат за нормална ментална функција и нормален енергетски метаболизам.
– Лецитин е извор на холин кој придонесува за одржување на нормалната функција на црниот дроб, нормалниот метаболизам на хомоцистеинот и нормалниот метаболизам на липидите.
– Фолната киселина придонесува за нормална ментална функција, намален замор и замор и нормална имунолошка функција.

Дополнителни информации

Тежина 0.1 кг
Затвори мени
Почетна
0
Барај
Врати се
×
×

Cart