TIENS – Flexi, го ублажува воспалението, артритисот, ревматизмот, ја зајакнува врската помеѓу коските и зглобовите и ги зајакнува зглобовите / има антивирусни, антибактериски својства.

Наша цена: 4.330 ден

Со попуст: 4027 ден

Цената со попуст ќе ја добиете изразена на вкупната сума, на крајот на нарачката.

Начини на плаќање

За екстремно брза регенерација на:

 • одржување на здрави коски, зглобови, заби;
 • одржување на здрава невротрансмисија;
 • го храни нервниот систем;
 • мускулите;
 • го подобрува метаболизмот;
 • ја јакне мускулната функција;
 • ја подобрува делбата на клетките;
 • го намалува заморот;
 • заштита на клетките од оксидативен стрес.

 

Пакување со 60 капсули

Категорија Ознака:

Опис

TIENS Flexi комбинира активни состојки како:

 • глукозамин,
 • хондроитин,
 • хијалуронска киселина,
  и компоненти од традиционалната кинеска медицина како
 • бразилска печурка,
 • ѓаволска канџа и
 • куркума.
  Овие вредни состојки се составен дел од човечкото тело и градбени блокови на зглобната ‘рскавица.

 

БРАЗИЛСКА ПЕЧУРКА (AGARICUS BLAZEI MURILL) е извор на многу:

 • минерали (калиум, фосфор, магнезиум, калциум, железо);
 • витамини (Б1, Б2);
 • содржи никотинска киселина и
 • биоактивни полисахариди како што се бета-глуканите.
  Има позитивно влијание врз човечкото тело преку, поддршка на имунолошкиот систем.

 

ЃАВОЛСКА КАНЏА (HARPAGOPHYTUM PROCUMBENS)
е растение со потекло од Африка. Изобилува со:

 • иридоидни соединенија (харпагозид, харпагид и прокумбид),
 • флавоноиди,
 • фенолни киселини и многу други супстанции, кои помагаат за правилно функционирање на организмот.

 

КУРКУМА ИЛИ ИНДИСКИ ШАФРАН, е позната во Европа главно како ориентален зачин. Азијците го користат илјадници години во традиционалната медицина. Куркумата содржи антиоксидантни компоненти и исто така вклучува над сто други активни супстанции. Најскапоцените се куркуминот и неговите деривати наречени куркуминоиди. Куркумата го поддржува функционирањето на нервниот систем и помага за одржување на здравјето на зглобовите и коските.

 

Ефекти од компонентите на препаратот:

 • КАЛИУМОТ придонесува за нормално функционирање на нервниот систем и функцијата на мускулите,
 • ФОСФОРОТ придонесува за одржување на здрави коски и заби,
 • МАГНЕЗИУМОТ придонесува за намалување на заморот, ги нормалиира метаболизам функционирање на нервниот систем, мускулна функција, помага во синтеза на протеини, одржување на здрави коски, заби и има улога во процесот на делба на клетките,
 • КАЛЦИУМОТ придонесува за нормална мускулна функција, невротрансмисија, има улога во процесот на клеточната делба и потребен е за одржување на здрави коски и заби,
 • ЖЕЛЕЗОТО придонесува за намалување на замор и замор и има улога во процесот на клеточната делба,
 • ТИАМИН придонесува за нормално функционирање на нервниот систем,
 • РИБОФЛАВИН придонесува за нормално функционирање на нервниот систем, заштита на клетките од оксидативен стрес и намалување на замор.

Дополнителни информации

Тежина 0.1 кг
Затвори мени
Почетна
0
Барај
Врати се
×
×

Cart