TIENS – СУПЕР КАЛЦИУМ (ИНОВАТИВНА ФОРМУЛА)

Наша цена: 5.880 ден

Со попуст: 5468 ден

Цената со попуст ќе ја добиете изразена на вкупната сума, на крајот на нарачката.

Начини на плаќање

ТИЕНС НУТРИТИВЕН КАЛЦИУМ ВО ПРАВ (ИНОВАТИВНА ФОРМУЛА)

Диететски производ со витамин К2 и Д3, фосфор, хидроксиапатит, инулин, говедски колострум, фруктоза и природен засладувач (стевиа).

Клучни бенефити:

 • одржување на силни коски
 • клучен за здрави заби
 • поддржува нормална неуротрансмисија
 • придонесува за нормално и правилно згрутчување на крвта
 • поддржува нормална функција на мускулите
 • придонесува за нормален метаболизам што дава енергија
 • одржува нормална функција на дигестивните ензими
 • има важна улога во процесот на клеточната делба и специјализацијата
Категорија Ознака:

Опис

Калциумот е еден од најважните есенцијални минерали. Игра главна улога во формирањето и развојот на коските, помага да се спречи губењето на коскената маса и да се зголеми густината на коските.

Калциумот, фосфорот и магнезиумот се директно инволвирани во одржувањето на нормалната состојба на коските и забите, додека витаминот Д помага за апсорпцијата и максималното искористување на калциумот и фосфорот. Калциумот, магнезиумот и витаминот Д се есенцијални за правилна мускулна функција.

Клучни бенефити:

 • одржување на силни коски
 • клучен за здрави заби
 • поддржува нормална неуротрансмисија
 • придонесува за нормално и правилно згрутчување на крвта
 • поддржува нормална функција на мускулите
 • придонесува за нормален метаболизам што дава енергија
 • одржува нормална функција на дигестивните ензими
 • има важна улога во процесот на клеточната делба и специјализацијата

Витаминот K2 and витаминот Д3 ја регулираат правилната апсорпција на калциумот во организмот и негово подобро апсорбирање во коските.

Главната функција на витаминот К2 е да го модифицира протеинот за да обезбеди капацитет за врзување на калциумот.

Акумулацијата на калциум во артериите околу срцето е голем ризик фактор за срцевите заболувања.

Токму од оваа причина, сите елементи кои можат да допринесат за редуцирање на акумулација можат да превенираат срцеви заболувања. Затоа витаминот К2 се смета за помошник во спречувањето на таложење на калциум во артериите.

Бидејќи 22% од коските се протеин, калциумот во комбинација со формите на колаген претставува совршена двојка во помошта за превенирање на губењето на коскената маса.

Колострумот генерално е препознатлив како елемент кој го подобрува капацитетот на апсорпција на калциумот.

Природните пребиотици – инулин и IMO – ја регулираат цревната средина за идеална апсорпција на калциум во цревниот систем.

 Добиениот ТИЕНС калциум е многу поефикасен и во однос на зачувување на коските и спречување и забавување на губењето на нивниот квалитет.

Овој наш производ е збогатен со вкус на какао во прав, кокосово млеко во прав и малку стевиа, за перфектен вкус кој ќе го обожавате.

Спакуван е во ново, атрактивно и економично пакување од 250 g.

Употреба:

Нето содржина: 250 g (25 порции x 10 g).

 

Дополнителни информации

Тежина 0.1 кг
Затвори мени
Почетна
0
Барај
Врати се
×
×

Cart