ANTILIPIDEN CAJ – ГИ ЧИСТИ КРВНИТЕ САДОВИ, ја зголемува антиоксидацијата и метаболизмот, го јакне имунитетот / 40 кесички

Наша цена: 1.340 ден

Со попуст: 1246 ден

Цената со попуст ќе ја добиете изразена на вкупната сума, на крајот на нарачката.

Начини на плаќање

Главната состојка е растението петолисната гиностема, која ја зголемува одбраната на телото, го стабилизира метаболизмот, го одржува балансот на маснотиите во крвта и ги хармонизира сите функции во организмот;

 • Чајот содржи многу аминокиселини, витамини и минерали (вклучувајќи калциум, железо, магнезиум, фосфор, калиум, селен и цинк), неопходни за човечкото тело;
 • Антилипидниот чај, исто така, содржи 6 типа зелен чај, лисја од лотос, сенино семе, корен од троскот после специјален третман, водена боквица, кора од мандарина.
 • Има антиоксидантно дејство, антипиретично дејство на настинки, одличен „чистач“ на крвните садови;
 • Го подобрува метаболизмот, го подобрува имунитетот и сексуалната активност;
 • Подобрува варење на храната, ја нормализира столицата;
 • Стимулира секреција на жолчката, ја регулира функцијата на црниот дроб и ги намалува гасовите во стомакот;
 • Антилипидниот чај ја обновува ендотелната структура на ѕидовите на крвните садови, ги хармонизира процесите на размена, ја активира енергијата на Чи;

Пакувањето содржи 40 кесички

Категорија Ознаки: ,

Опис

Доколку ни се јавите пред секоја нарачка ќе добиете посебни поволности – шема за пиење на суплементите според Вашата дијагноза а изготвена во консултација со наш доктор! Тел: 078/ 363 – 414

Главната состојка е Гиностема со пет лисја, која ја зголемува одбраната на телото, го стабилизира метаболизмот, го одржува балансот на маснотиите во крвта и ги хармонизира сите функции во организмот. Чајот содржи многу аминокиселини, витамини и минерали (вклучувајќи калциум, железо, магнезиум, фосфор, калиум, селен и цинк), неопходни за човечкото тело.

 • Антилипидниот чај како препарат го чисти организмот и во исто време ја балансира енергијата во организмот.
 • Го нормализира метаболизмот на телесните масти, го намалува нивото на липидите во крвта, го елиминира холестеролот акумулиран на ѕидовите на крвните садови,
 • Ја подобрува нивната еластичност, го регулира притисокот, ја подобрува работата на срцето, црниот дроб, бубрезите;
 • Подобрува видот, функцијата на органите за варење и слезината;
 • Ја намалува треската, нервната напнатост поради стресот, го зајакнува организмот во текот на денот со тоа што го снабдува со енергија произведена од согорувањето на маснотиите, го подобрува спиењето во текот на ноќта;
 • Уцпешно помага кај разни болести на дигестивниот систем и црниот дроб, особено при хроничен запек, го намалува вишокот тежина;
 • Има антиоксидантни својства, ги отстранува токсичните материи од телото,  го елиминира синдромот на мамурлак;

Дополнителни информации

Тежина 0.1 кг
Состав

6 видови зелен чај,
лисја од лотос,
сенено семе,
корен од троскот по специјална обработка,
петолисна гиностема,
водена боквица,
кора од мандарина.

Затвори мени
Почетна
0
Барај
Врати се
×
×

Cart